Lili i Plaf na Placu Zabaw

 

Lili i Plaf na Placu Zabaw

To książka składająca się z bajki dla dzieci i wskazówek dla rodziców. Opisuje zagadnienie z zakresu profilaktyki wad postaw zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi w tej dziedzinie.

„Uwierz w siebie” poświęcona jest ruchom ogólnorozwojowym, ćwiczeniom na równowagę, rozciąganie i wzmocnienie poszczególnych mięśni. Poruszony jest w niej temat znajomości i koordynacji ciała, wiary we własne możliwości oraz pozytywne wartości wynikające ze współpracy i przyjaźni.

Książka współtworzona była przez rodziców, dzieci i wybitnych specjalistów z dziedziny ortopedii, fizjoterapii oraz psychologii dziecięcej. Informacje o naszych opiekunach merytorycznych i współautorach znajdziecie tutaj.

Lili i Plafa pokazują dzieciom jak zdrowo i wesoło można spędzić czas. Dzięki bajce, maluchy mają okazję poznać nowe zachowania oraz zdobyć kolejne umiejętności i sprawności. Dla rodziców przygotowaliśmy praktyczne informacje, dotyczące profilaktyki i korekcji wad postaw oraz pomysły na zabawy ruchowe z wykorzystaniem ćwiczeń korekcyjnych.

Lili i Plaf dla dzieci

Naszą bajką chcemy przekonać dzieci, że ćwiczenia i aktywność ruchowa może być świetną zabawą. A bawić można się wszędzie, w domu, na podwórku, w przedszkolu i na przystanku. Szczypta wyobraźni, wsparcie przyjaciela, pomocna dłoń rodzica i kilka dziwnych ruchów to przepis na udany i aktywny dzień z Lili i Plafem.

Lili i Plaf rozwiązują swoje problemy dzięki odpowiedniej zabawie, przyjaźni i…
magicznej książce.

Kotka Lili i szczeniak Plaf, borykają się z typowymi w ich wieku problemami i ograniczeniami ruchowymi, takimi jak trafianie w piłkę, utrzymanie równowagi, garbienie się czy koślawienie butów.

Dzięki zabawie, ćwiczeniom i powtarzalności ruchów korekcyjnych (wplecionych w akcję zabawy, przygody) pokonują swoje ograniczenia oraz realizują dziecięce marzenia.

Celem bajki jest:

Lili i Plaf dla rodziców i opiekunów

Opiekunowie w książce, znajdą przejrzysty opis zagadnienia. Informacje na temat roli ruchu w życiu dzieci, omówienie wad postaw, przyczyn ich powstawania i metod leczenia. Omówienie ćwiczeń, które wykonują bohaterowie bajki ze wskazaniem ich celowości. Ta część przygotowana jest we współpracy z wybitnymi specjalistami, z wieloletnim doświadczeniem i sukcesami zawodowymi.

W części dla rodziców znajdziecie wiele inspiracji i pomysłów na codzienne zabawy profilaktyczne

Rodzice znajdą tu również propozycje zabaw ruchowych z wykorzystaniem omawianych ćwiczeń.

Wszystkie zabawy zobrazowane są poprzez zdjęcia i ilustracje. Każda zabawa wzbogacona jest o komentarz fizjoterapeuty, który wskazuje na celowość ruchu oraz zwraca uwagę w jaki sposób powinien być wykonany, uwzględniając bezpieczeństwo i znaczenie ruchu dla dziecka.

W zabawach pojawia się również temat motywacji dzieci do wykonywania zadań.