Misja-ikona

Misja i cele

Wiemy, że organizm dziecka do prawidłowego rozwoju, potrzebuje dużej ilości różnorodnych bodźców oraz ukierunkowanego ruchu. Eksperci zgodnie twierdzą, że główną przyczyną wad postawy jest brak ruchu, długotrwałe przebywanie w jednej, często nieprawidłowej pozycji. Dlatego temat profilaktyki i rehabilitacji dotyczy każdego dziecka.

Skala problemu jest ogromna.

80% dzieci w wieku szkolnym, posiada nabyte wady postawy, które nie leczone mogą prowadzić, nie tylko do dolegliwości bólowych i trudności z wykonywaniem zadań ruchowych, ale również problemów z mową, pisaniem i czytaniem.

Profilaktykę należy zacząć od najmłodszych lat.

Naszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki
i korekcji wad postawy
u dzieci w wieku przedszkolnym.

Celem książki „Lili i Plaf na Placu Zabaw” jest zachęcenie dzieci do zdrowego trybu życia, ruchu oraz pokazanie jak dbać o własne ciało. Rodzice znajdą w niej pomysły na zabawy ruchowe, oraz komentarze fizjoterapeuty. Praktyczny instruktaż jak przygotować i przeprowadzić zabawę oraz jak zmotywować malucha do codziennej porcji ruchu.

 

Celem portalu Lili i Plafa jest udostępnienie wiedzy, na temat wad postawy u dzieci, wszystkim zainteresowanych profilaktyką ruchową. Pragniemy by portal był źródłem wiedzy eksperckiej, porad fachowców oraz miejscem, gdzie rodzice mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, sukcesami
i wyzwaniami. Dzieciom udostępnimy kolorowanki, zabawy pamięciowe i wiele ciekawych informacji z życia bohaterów książek.

Celem Akademii Ruchu Lili i Plafa jest aktywacja przedszkoli i innych placówek organizujących czas dzieci. Dostarczymy scenariusze zabaw, będziemy organizować konkursy i zabaw dla dzieci połączone z czytaniem bajek, projekcją multimedialną i wspólną zabawą.

Całą nasza ofertę kierujemy do dzieci, rodziców, opiekunów i wychowawców przedszkolnych. Każda z tych grup znajdzie tu coś dla siebie.